dziennik bałtyckiDziennik Bałtycki – (pełny tytuł Polska Dziennik Bałtycki) dziennik informacyjno-publicystyczny ukazujący się na Pomorzu od 19 maja 1945.
Dziennik Bałtycki, wraz z innymi regionalnymi dziennikami należącymi do spółki Polskapresse, został wcielony do nowej gazety ogólnopolskiej „Polska”, przygotowywanej we współpracy z angielskim dziennikiem „The Times”. Pierwsze wydanie Dziennika Bałtyckiego w ramach gazety „Polska” ukazało się 15 października 2007. Wydawcą gazety pozostała spółka Polskapresse, Oddział Prasa Bałtycka. Mimo iż szata graficzna dziennika oraz część dodatków do niego uległy zmianie, Dziennik Bałtycki nawiązuje do tytułu, który ukazywał się od 1945.
Wydawcy dziennika dążą do stworzenia gazety, która jakością i ofertą będzie dorównywała innym dziennikom ogólnopolskim, a jednocześnie zachowa swój regionalny charakter. Gazeta ukazuje się przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Co piątek dołączanych jest 20 tygodników lokalnych, które ukazują się w 20 powiatach.

- - - -